o SA WAPW


SA WAPW to organizacja pozarządowa skupiająca swoje działania wokół szeroko pojętej edukacji architektonicznej oraz integracji środowiska architektonicznego, ale również wokół kultury, sztuki i muzyki. Naszą misją jest popularyzacja wiedzy o architekturze i historii naszego miasta i kraju, a także zachęcanie do interdyscyplinarnej dyskusji nad ich przyszłością.

Zrzeszamy ludzi nie tylko zainteresowanych architekturą, ale również tych, którzy cenią kolektywne działanie, twórczość, ludzi chcących zmieniać otaczający nas Świat. Jesteśmy związani i działamy z Wydziałem Architektury PW oraz na Osiedlu Jazdów, gdzie prowadzimy Otwartą Pracownię Jazdów.


ZESPÓŁ 




Antoni Banach


Alicja Jarochowska


Wiktoria Kolaszyńska


Julianna Michalska


Aleksandra Musiał


Marta Myśliwiec


Mateusz Potempski


Maja Sutkowska


Agata Walczykowska


Dominika Zub


BADACZE




Maciej Frąckowiak


Socjolog, doktor nauk społecznych, adiunkt na Wydziale Socjologii UAM w Poznaniu oraz wykładowca w Katedrze Projektowania SWPS w Warszawie. Badacz miasta oraz architektury, a także środowisk twórczych i aktywistycznych. Autor i redaktor tekstów oraz książek naukowych i popularyzatorskich o tej tematyce. Redaktor działu badawczego czasopisma o kulturze i projektowaniu Notes na 6 tygodni.



Joanna Beck


Psycholożka, doktor nauk biologicznych, pracowniczka Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, wykładowczyni na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W swojej pracy zajmowała się, między innymi, zdrowiem psychicznym doktorantów i doktorantek oraz wsparciem osób neuroatypowych na uczelniach wyższych.



Max Bielecki


Doktor n. humanistycznych, psycholog. Adiunkt na Wydziale Projektowania Uniwersytetu SWPS. Wykładowca studiów podyplomowych w obszarze UX i service design. Jako konsultant w zakresie statystyki, psychometrii oraz personalizacji współpracuje z wiodącymi instytucjami naukowymi oraz biznesem , agencjami badawczymi a także firmami działającymi w obszarze FMCG, finansów, ubezpieczeń i telekomunikacji.



Agata Ludwiczak


Doktorka psychologii, dołączyła do School of Human Sciences jako wykładowczyni w czerwcu 2021 roku. Jej badania skupiają się na decyzjach ludzi i wpływie kontekstu na procesy podejmowania decyzji. Posiada także zainteresowania z zakresu neuropsychologii klinicznej i ukończyła studia magisterskie w tej dziedzinie na University College London (UCL). W trakcie doktoratu pracowała jako Honorary Assistant Psychologist, zajmując się neuropsychologiczną oceną pacjentów z chorobą Parkinsona i napadami klasterowymi.


Anna Pruszyńska


Architektka, socjolożka, emerytowana aktywistka miejska. Przez lata związana z warszawskim ruchem Miasto Jest Nasze, zawodowo pracowała przy projektowaniu wystaw i przestrzeni miejskich w JAZ+ Architekci, dziś siedzi zaś po uszy w badaniach społecznych - w Fundacji Polu Dialogu i poza nią. Członkini polsko-kanadyjskiego projektu Decolonizing Museology Re-Centered analizującego narracje kolonialne i dekolonialne w muzeach Europy Środkowo-Wschodniej oraz zespołu badającego różnorodne korzyści, jakie odnoszą osoby przyjmujące uchodźców z Ukrainy pod swój dach.

Ukończyła architekturę na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Socjologii UW pisze pracę magisterską o wspólnotach mieszkaniowych.





NASZE INSTYTUCJE PARTNERSKIE






NASZE INSTYTUCJE AMBASADORSKIE


uczelnie



samorządy studenckie i koła naukowe



organizacje i media



patroni medialni




NASZE INSTYTUCJE MECENASKIE





Zawód na A to zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymanych w 2023 r. w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.